Google’dan Hata Avcılarına Dev Bütçe!

Google tarafından yapılan yeni açıklamada sistemde bulunan açıkların bildirilmesi için ayrılan bütçenin daha da arttırıldığı belirtildi.Google tarafından yapılan açıklama Google'ın tüm ürünlerini de kapsarken program ve yazılımlardaki hataları bulanlara 50.000 Dolar, Chromebook’taki hataları bulan kişilere ise 100.000 dolar gibi yüksek bir ödülün verileceği açıklandı. Google tarafından yapılan bu açıklama dünya genelinde ses getirirken kişilerin hataları bulmak için pek çok programı kullanmaya başladığı ve kodları incelediği öğrenildi.

6 Milyon Dolar Dağıtıldı!

Yapılan açıklamada Google tarafından 2015 yılında verilen ödemeler hakkında resmi bilgiler paylaşılırken uygulama ve yazılımlardaki hataları bulan ve Google'a bildiren kişilere toplamda 2 milyon dolar ödendiği belirtildi.

2010 yılından itibaren uygulanmaya başlanan bu uygulama dahilinde Google’ın bütçesinden 6 milyon Dolardan fazla bir paranın çıktığı tahmin ediliyor. Bu hata bildirimleri ile birlikte çok daha stabil duruma gelen uygulamalar Google'ın bu konuda işlerini kolay bir hale getiriyor.

Google tarafından yapılan bu açıklama farklı yorumları da beraberinde getirirken sistemde yer alan hataların bulunamaması nedeniyle ödül miktarında artışa gidildiği de iddia edildi. Gündemde pek çok iddia yer almasına karşın Google tarafından resmen açıklanan bu rakamlar sayesinde Google'a hata bildiriminde bulunan kişiler çok daha fazla bir ödül alma imkânına sahip oldu. Konuyla ilgili Google’ın açtığı özel formların kullanılması ve bildirimde bulunulması yeterli.

Yorum Gönder

0 Yorumlar