iOS 9.3 güncellemesi yayında...

Reklam

iOS 9.3 güncellemesi yayında...

Apple, iPhone SE ve yeni iPad Pro ile birlikte, iOS 9.3'ü de indirmeye sundu. Peki iOS 9.3 güncellemesiyle yeni gelen özellikler neler?

Apple, birkaç saat önce düzenlediği etkinlikte iPhone SE ve yeni iPad Pro'sunu tanıttı. Bu iki yeni cihazın yanında, tabii ki bir de iOS müjdesi geldi: iOS 9.3, resmi olarak indirilmeye sunuldu.

Öncelikle şunu söylemekte yarar var: iOS 9.3 güncellemesi, ara güncellemeler arasında belki de en çok dikkat çekenlerden biri oldu. Çünkü iOS 9.3 ile birlikte, bazı önemli yeniliklere şahit oluyoruz.İlk yenilik, Night Shift adını taşıyor. Nigt Shift sayesinde, belirli ya da sizin belirleyeceğiniz zaman diliminde ekranın mavi ışık seviyesi düşürülüyor ve gözü rahatsız etmeyen bir ekran ışı tonu ortaya çıkıyor. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Night Shift seçeneğine girerek ayarları dilediğiniz gibi yapabiliyorsunuz. Özelliği açmak içinse, Denetim Merkezi'ne gelen yeni küçük ikonu kullanmanız yeterli oluyor. Bu özellik, geceleri, özellikle de karanlık ortamlarda telefon ekranına çok fazla bakanlar için son derece yararlı olabilir.Bir diğer yenilik ise, Notlar uygulaması ile yazdığınız küçük notların, artık Touch IDveya bir parola yardımıyla koruma altına alınabilmesi.

Sağlık uygulamasında da bazı yenilikler söz konusu. En çok dikkat çeken ise, tabloların görünümünde yapılan değişiklikler. Artık sağlık verilerini çizgi grafiklerle değil, bar grafikler yardımıyla takip edebiliyoruz. Doğruyu söylemek gerekirse, bar grafiklerin takibi daha kolay ve bu yeniliği olumlu bir yenilik olarak değerlendirmek mümkün.Her ne kadar biz kullanamasak da, Apple News uygulamasında bazı iyileştirmeler yapılmış durumda.

Birden fazla kullanıcının, aynı gün içerisinde farklı zamanlarda, kendi profilleriyle aynı iPad'i kullanmalarını sağlayan iOS in Education da, iOS 9.3'ün önemli yeniliklerinden biri.

Apple Music ve Car Play üzerinde de bazı iyileştrimelere imza atan güncelleme, birkaç haftadır çok sık gündeme gelen "1970 hatasını" da gideriyor. Bu hata, iPhone'ların, 1 Ocak 1970 tarihine ayarlandığında kullanılamaz hale gelmesine, hatta "tuğlaya dönüşmesine" neden oluyordu.

Eğer iPhone veya iPad'inizin ayarları güncellemeleri otomatik olarak almaya ayarlıysa, zaten güncelleme cihazınıza ulaşmış demektir. Aksi halde, Ayarlar > Genel > YazılımGüncelleme yolunu takip ederek, iOS 9.3 güncellemesini indirebilir ve kurabilirsiniz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar