Sniper Elite 4 geliyor...

Reklam

Sniper Elite 4 geliyor...

Sizi İkinci Dünya Savaşı'nın en zorlu cephelerine götüren yapım geri dönüyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Sniper Elite 4'e ilişkin detaylar her gün biraz daha netleşiyor. Öncelikle PC, PS4 ve Xbox One'a çıkacak olan oyun, ağırlıklı olarak İtalya üzerine kurulacak ve yıl sonuna kadar piyasada olacak.

Sniper Elite serisi bilindiği gibi aksiyon yönüyle bilinen bir yapım değil. Buna karşılık gizlilik, rüzgarın hızını hesaplama ve nefesini doğru zamanda tutarak nişan alma gibi başka zorluklar var karşınızda. Aşağıdaki oynanış videosunda ilk dikkatinizi çekecek olan şey ise elbette grafikler. Daha önceki iki oyun hatırlanacağı gibi Asura Engine kullanıyordu ve Sniper Elite 4 herhangi bir resmi veri olmasa da yeni bir grafik motoru kullanılıyor gibi gözükmekte.

İtalya'nın güzelim sahil kasabalarından tutun da, Monte Cassino esintilerini hissettiren dağlık alanlara kadar, oyun artık çok daha geniş bir haritada geçecek ve o serbestlik hissini de sonuna kadar yaşayabileceksiniz. Üstelik oyun 1943 yılında, İtalya'nın henüz cehenneme dönmediği dönemde geçtiğinden, o savaştan nasibini almamış, cennet gibi kasabalarda oyunu deneyim edebileceğiz.

Diğer taraftan yeni oyun mekaniğinin Metal Gear Solid V: The Phantom Pain'e benzediğini söylememiz gerek, artık başla/bitir tarzı kapalı haritalar yerine oyuncuya çok daha fazla serbestlik veren yeni yaklaşım söz konusu.Son olarak konsol kullanıcılarına iyi haber, yapımcı Rebellion oyunun hem PS4 hem de Xbox One'da 1080p çözünürlükte çalışacağını müjdeledi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar