Teknoloji Devi Türkiye’de 4 Kanala Ortak Olacak!

Reklam

Teknoloji Devi Türkiye’de 4 Kanala Ortak Olacak!

Sony, beklenmedik bir karar alarak Türkiye’deki 4 kanala ortak olacağını açıkladı. Sony için önemli ülkelerden birisi de Türkiye olurken, cihazları ile yüksek satış oranlarına ulaşan Sony’nin bu konuda farklı yatırımlar yapacağı öğrenildi. Geçtiğimi gün firma tarafından yapılan açıklama ile birlikte Sony’nin Türkiye’de aktif olarak yayın yapan 4 televizyon kanalına ortak olacağı açıklanırken, karar ile ilgili detaylar da netleşti.

Televizyonculuk sektörüne giriş yapmaya hazırlanan Sony, bu doğrultuda Planet TV ve Uydu Platform AŞ ile anlaşma masasına otururken, anlaşma sonucunda tüm kanalların yüzde 50 oranında ortağı oldu. Ortaklık anlaşması Planet Türk, Planet Çocuk, Planet Pembe ve Planet Mutfak kanallarını kapsarken, bu kanallarda artık yüzde 50 Sony payı bulunacak. Sony Pictures Entertainment olarak adlandırılan Sony, yüzde 50 ortaklık sonrasında televizyonculuk sektöründe nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

3 Yıllık Süreç Başladı!
Anlaşmada 3 yıllık bir süre ön görülürken, 3 yıl boyunca yüzde 50 ortaklık devam edecek ve bu süre içerisinde yine mevcut reklam satış yönetmeliği aynı ekip tarafından sürdürülecek. 3 yılın sonunda ise Sony’nin tüm kanalların paylarını alma hakkı olurken, Sony tarafından istenmesi halinde kanalın tek sahibi Sony olabilecek. Sony tarafından bu alanda nasıl bir planlama yapıldığı bilinmezken, anlaşma şartları ve cüret konusunda da henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar