4K Destekli Chromecast Ultra Görüntülendi

Reklam

4K Destekli Chromecast Ultra Görüntülendi


Google'ın 4 Ekim'de yapacağı etkinlikte piyasaya sunacağı 4K destekli cihazı tanıtması bekleniyor. Bu cihazın görüntüsü ortaya çıktı. Google'ın 4 Ekim'deki büyük telefon tanıtımı için hazırlıklarımızı yaparken, aynı gün tanıtılması muhtemel 4K destekli Chromecast'ten görüntüler orataya çıktı.

Artık ismini ezberlediğimiz sızıntı hesabı Evan Blass'ın paylaştığı "Chromecast Ultra" görseli, yeni Chromecast'in görünümünde bazı küçük değişikliklerin yapıldığını gösteriyor. İlk olarak cihazın dışındaki Chrome logosu, kendisini Google'ın "G" harfinden oluşan logosuna bırakıyor. Logoları bir kenara bırakırsak ve asıl önemli olan iç bileşenlere bakarsak; iddialar yeni Chromecast'in 4K çözünürlükte video akışını desteklediğini ve HDR televizyon desteği sunduğunu söylüyor. Bu söylenenler gerçekse bu kez 1080p'lik ilk nesil Chromecast'inizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte küçük bir hayal kırıklığı da var. Chromecast'in en önemli özelliği olan uygun fiyatı, bu üst düzey özelliklerle birlikte ortadan kalkacak gibi görünüyor çünkü bahsedilen fiyat, 69 dolar. Şu anki Chromecast, yalnızca 35 dolara satılıyor. Tabi bu fiyat, Nvidia'nın 199 dolarlık Shield seti gibi cihazlar karşısında halen uygun. Chromecast Ultra, yeni fiyatıyla Amazon Fire TV, Roku 4 gibi 4K özelliklerini 100 dolar civarına sunan cihazların yanına yaklaşacak gibi görünüyor.