Kış Saati Uygulaması Artık Uygulanmayacak

Reklam

Kış Saati Uygulaması Artık Uygulanmayacak

Artık kış saati uygulaması sona erdi. Bilindiği üzere her yıl Mart ayında yaz saati uygulamasına geçilmişti. Ekim ayında Yaz saati sona eriyor ve Kış saati uygulamasına geçiliyordu. Artık bu uygulama yeni yasa ile tarih oluyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 6 Eylül 2016 tarihli ve 24005 sayılı yazısı üzerine, Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanun'un 2. maddesine ilişkin değişikliği içeriyor. Bu değişikliğe göre 26 Mart 2016 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan Yaz Saati uygulaması 2016 yılı boyunca devam edecek.

Bakanlar Kurulu yaptığı açıklamada; "Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatlerin düzenlenmesi hakkındaki, 14 Mart 2016 tarihli ve 8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan '30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bir saat geri alınması' ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır." dedi. 

Bu açıklamayla birlikte Kış saati uygulaması sona ermiş oldu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar