Taksit Yasağı Kalkıyor

Reklam

Taksit Yasağı Kalkıyor

Cep telefonuna taksit yasağının kalkacağını daha önceki haberimizde belirtmiştik. Konu hakkında bir açıklama Bakan Bülent Tüfenkçi'den geldi.


Bundan yaklaşık iki yıl önce yani 2014 yılında cep telefonlarına taksit yasaklanmış ve diğer elektronik ürünlerde ise taksit sayısı 9'a düşürülmüştü. Şimdilerde ise yeni bir gündem taksit yasağının kalkacağıydı. Bununla ilgili bir açıklama yapan Bakan Bülent Tüfenkçi bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada yerli akıllı telefonlar için taksit yasağının kaldırılacağını belirten Tüfenkci, bu düzenlemenin yabancı üreticilerin cihazlarını kapsamadığını belirtiyor. Yani, yerli üreticilerin akıllı telefonlarını düzenleme ile birlikte 12 aya varan taksitlerlesatın almak artık mümkün hale gelecek. Ancak HTC, LG, Apple ve Samsung gibi akıllı telefonlar için taksit yasağı devam ediyor.

Bu durumda yerli üreticileri tercih etmek istemeyen kullanıcılar akıllı telefonları, peşin veya gsm operatörleri üzerinden tarifeleri üzerine taksitli bir şekilde almaya devam etmek zorunda.