WhatsApp'ta Yeni Özellik

Reklam

WhatsApp'ta Yeni Özellik

Gün geçtikçe yeni güncellemelerle kendini yenileyen WhatsApp şimdide grup sohbeti için yeni bir özellik getirdi. Bu özellikle beraber neler değişti inceleyelim.

Yeni güncelleme birçok hata giderilmesinin yanı sıra grup sohbeti için yepyeni bir özelliği beraberinde getiriyor. Güncellemeyle birlikte grup sohbetinde yönetici olan kişiler, rehber listesinin en üstünde yer alan "Gruba link ile davet et" seçeneğini kullanarak sohbete yeni kişiler dahil etmek için davet gönderebiliyor.

Bu seçeneği kullandığınızda uygulama size özel bir URL veriyor ve bunu herhangi biriyle paylaşarak sohbete dahil olmasını sağlayabiliyorsunuz. Sözünü ettiğimiz URL, üçüncü parti uygulamalar üzerinden mesaj yoluyla, QR kod şeklinde veya fiziksel NFC tagi ile gönderilebiliyor. Bu sayede özel URL'i paylaşarak bütün bir ekibi WhatsApp sohbetine dahil etmek mümkün oluyor.

Ayrıca bu güncellemeyle beraber kullanıcıların bir başka konuşmaya medya içeriklerini veya konuşma kayıtlarını yönlendirebildiği "çabuk ilet" özelliğinin geldiğini de belirtelim.