Yüzde 60'ı Geri Döndü

Reklam

Yüzde 60'ı Geri Döndü

Samsung'un amiral gemilerinden olan Galaxy Note 7 yanma ve ısınma probleminden dolayı satışı durdurulmuş ve satılan cihazlar geri çağırılmış, uzun süre gündemde kalmıştı. Yapılan araştırmalara göre Galaxy Note 7'lerin bir çoğu değişim için iade edildi. Bu çoğunluğun %60'ları bulduğu söyleniyor.

Samsung'un Kore ayağı, patlama riskiyle Galaxy Note 7'lerin geri çağrılmasıyla ilgili yeni bilgiler paylaştı. Buna göre Galaxy Note 7'lerini Samsung'a götüren kullanıcıların yüzde 90'ı, onu yeni bir Note 7 ile değiştirmeyi tercih ediyor.

Galaxy Note 7'nin değişim süreciyle ilgili Samsung'tan gelen önemli istatistikler şöyle:
ABD ve Kore'deki Note 7'lerin yüzde 60'ı geri alındı.
Singapur'da Note 7'sini geri getirenlerin oranı yüzde 80.
Global çapta Note 7 telefonlarını geri getiren kullanıcıların yüzde 90'ı, yeni, onarılmış Note 7'yi almayı tercih ediyor (para iadesi veya bir başka Samsung telefonu yerine).

Firmanın yeni paylaştığı oranların bu denli yüksek olmasında, geçtiğimiz günlerde yayınlanan yazılım güncellemesinin de payı olsa gerek. Bu güncelleme, pil kapasitesini yüzde 60 ile sınırlandırırken, her şarj işlemi sırasında bir uyarı gösterilmesini sağlıyordu. Yeni Galaxy Note 7'lerin ise yeni, yeşil pil simgesi ile tanımlanabildiğini söyleyelim.