Nokia D1C Geliyor!

Reklam

Nokia D1C Geliyor!

Akıllı telefon piyasasında hayli geride kalan Nokia piyasaya sağlam bir şekilde girmeyi planlıyor. Sıkıntılı günler yaşayan Nokia akıllı üretimini uzun süre yapmamıştı. Şimdilerde ise yeni modelini tanıtmaya hazırlanan Nokia Android 7 Nougat işletim sistemiyle piyasaya girmeye hazırlanıyor. Nokia D1C modelinin özellikleri ise şöyle;

Android işletim sistemli modellerle blrlikte tekrar akıllı telefon pazarına giriş yapmaya hazırlanan Nokia, daha önce yaptığı açıklamada bu yılın sonuna kadar yeni modelleri duyuracağını açıklamıştı. Şimdi de Nokia D1C model isimli bir akıllı telefon,Geekbench uygulamasında görüldü.

Ortaya çıkan bilgilere göre Nokia D1C, kutudan Android Nougat işletim sistemiyle birlikte çıkıyor. Gücünü Snapdragon 430 işlemcisinden alan telefonda 3 GB RAM ve Adreno 505 GPU grafik birimi yer alıyor. Bu donanım bileşenleriyle telefon GeekBench'te tek çekirdek performansında 656, çoklu çekirdek performansında ise 3120 puan alıyor.


Henüz ne zaman resmi olarak tanıtılacağı ve satışa çıkacağı bilinmeyen bu akıllı telefon büyük ihtimalle şirketin tek yeni telefonu olmayacak. Daha önceki dedikodular teknik özellikleri biraz daha üst düzey olan bir modelin de geleceği yönündeydi. Bakalım Nokia tekrar ne zaman akıllı telefon pazarına giriş yapacak.