Artık Elektrik Kesintilerinin Ne Zaman Olduğu Öğrenilebilecek

Reklam

Artık Elektrik Kesintilerinin Ne Zaman Olduğu Öğrenilebilecek

Türkiye'de yapılan elektrik kesintilerini artık bu uygulama sayesinde öğrenilebilecek. Ekesinti mobil uygulama sayesinde Türkiye'de yapılan planlı elektrik kesintilerini bu uygulama sayesin öğrenilebilecek.

EPDK mevzuatı gereğince web siteleri, e-mail, gazeteler gibi iletişim kanallarından ilan ediliyor. Buna karşın abonelerin bu kesintilerden haberdar olmaması, günlük yaşam ve iş dünyasında ciddi sıkıntılara yol açabiliyor.

81 il ve 970 ilçede uygulanıyor. AKEDAŞ, Türkiye’deki tüm planlı elektrik kesintilerini web sitesi üzerinden duyuran Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği(ELDER) ile iş birliği yaparak, bu soruna akıllı bir çözüm geliştirdi.

AKEDAŞ, Türkiye’deki elektrik tüketicilerini yakından ilgilendiren konuya sosyal sorumluluk yaklaşımını benimseyerek Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Kemal Önyurt ve proje ekibi tarafından kodlama, uyarlama ve tasarımı yapılan ‘E-kesinti’ mobil uygulaması ile Türkiye’nin her bölgesindeki elektrik kesintisini, bölgedeki abonelere cep telefonları aracılığıyla bildiriyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar