AxiDraw Yazı ve Çizim Robotu

Reklam

AxiDraw Yazı ve Çizim Robotu

AxiDraw Kişisel yazı ve çizim robotu ile gerçek bir bilgisayar yazısı ile yapılan yazıları ve çizimleri bu robot sayesinde yapabilirsiniz. 
AxiDraw, kalemi insan eli gibi tutarak el yazısı tadında yazılar ve çizimler yapmanızı sağlayabilir.

Kalemi bir insan eli gibi kavrayan AxiDraw ile sınırları zorlayacaksınız. El yazısı tadına makine hassasiyetinde erişebileceğiniz Robot yazıcıda hangi kalemi kullanırsanız o kalemle yazı yazabilecek, çizim yapabileceksiniz. AxiDraw bir inkjet veya lazer yazıcı değildir. Kartuş, mürekkep veya boya ihtiyacınız olmadan sonsuz kullanım olanağı sunar. Aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.


AxiDraw kullanımı ise monteleri tamamlanmış, test edilmiş ve kutudan çıktığı gibi kullanıma hazır bir biçimde gelmektedir. Genel(evrensel) girişli, fişli kablo hem USB girişi hem de kağıt tutmak için bir şövale ile birlikte AxiDraw ile birlikte kutuda bulunmaktadır. Yazılımı yükledikten sonra makinayı kutudan çıkartıp kullanmaya başlamanız yalnızca dakikalarınızı alacaktır. AxiDraw'u kullanabilmek için oldukça modern ve USB girişi bulunan (Mac, Windows, Linux), gerekli yazılımların kurulumu için internet bağlantısı. Kalem ve kağıt kutu içinden çıkmamaktadır.

AxiDraw aslında oldukça popüler ve ücretsiz bir grafik programı olan "Inkscape" yazılımının uzantısı olarak kontrol edilmektedir. Temel prensip bir baskı cihazının ki ile benzerdir. Inkscape programında bir çizim oluşturabilir veya dışarıdan aktarabilirsiniz ve çiziminiz (yazınızın) planını oluşturmak için uzantıları kullanabilirsiniz. Tüm bu işlemler oldukça basit grafiksel kullanıcı ara yüzüne göre ele alınmıştır. Mac, Windows ve Linux üzerinden hatasız bir şekilde çalışılabilir.