Bu Program Hard Diskin Ömrünü Kısaltıyor.

Reklam

Bu Program Hard Diskin Ömrünü Kısaltıyor.

Online müzik dinleme uygulaması olan spotify yazılımsal hatadan dolayı hard diskin ömrünü kısalttığı söyleniyor. Peki bu sorun nasıl çözülecek?

Spotify kullanıcılara daha sade ve daha şık bir ara yüze sahip olmak için yeni bir güncelleme yapmıştı. Ancak bu güncelleme sırasında bir sorun ortaya çıktı. 

Spotifytopluluğunda ve çeşitli forumlarda dile getirilen şikayetlere göre; Spotifyuygulaması bazı durumlarda 40 saniyede bir yaklaşık 10 GB veri yazıyor. 

Uygulamayı silip yeniden yükleyen kullanıcılar ise 17 dakikalık kullanımda Spotify'ın 1 GB veri yazdığını dile getiriyor. Hatta bazı kullanıcılar ise SSD'de Spotify'ın 100 GB'ın üzerinde yer kapladığını bile dile getiriyor.

Diğer şikeyetlerin yanında ön plana çıkan40 saniye gibi kısa bir sürede 10 GBverinin yazılması, HDD ve SSD'nin ömrünü net bir şekilde kısaltacağını söyleyebiliriz. Müzik dinlerken sabit diskin ömrünün kısalması sorunu çok geçmeden düzeltildi.

Spotify bunun farkında olduğunu toplulukta açıkladıktan sonra; Spotify 1.0.42 güncellemesini yayınladı. Spotify kullanıcılarının uygulamanın Windowsveya macOS sürümlerini güncellemesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğer bu süreçte daha güncel bir sürüm yayınlamış ise yine en güncel sürümü kullanabilirsiniz.