Yeni Pokemon Oyunu Geliyor

Reklam

Yeni Pokemon Oyunu Geliyor

Geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya çıkan Pokemon Go çok ilgi görmüş ve indirme rekoru kırmıştı. Popülerliğini yitiren Pokemon Go yeni bir oyunla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Pokémon Sun ve Moon'un Nintendo 3DS'ye gelmesiyle birlikte, Eurogamer'ı da dahil olduğu bir çok kaynaktan Pokémon Star adlı melez bir oyunun Nintendo Switch'e geldiği haberini aldık.

Görünüşe bakılırsa Nintendo eski bir geleneğini tekrar gerçekleştirecek. İlk önce iki ayrı oyunu bir konsola yayınladıktan sonra ikisinin birleşimini daha gelişmiş olan yeni konsoluna çıkaracak. Pokémon Red ve Blue'nun ardından Pokémon Yellow'un gelmesi gibi.


Pokemon Star'ı özel yapan olay ise yeni bir konsola gelecek olması. Ayrıca Star, televizyonda oynanacak olan ilk temel çizgiden giden oyun olacak. Daha önce TV'ye gelen Pokémon oyunlarının tümü serinin yan ürünleriydi ve rol yapma oyunu olmaktansa, küçük çaplı dövüş oyunlarından oluşuyorlardı. Switch'in hem ev konsolu hem de taşınabilir olması ilk defa evde oynayabileceğimiz bir Pokémon oyununa sahip olmamıza sebep olacak.

Eurogamer'in raporuna göre bu fragmanda oyunun Switch sürümü kısacık da olsa görünüyor. Ama 3DS sürümlerinin yapımı devam ettiği için Swich sürümünün askıya alındığı söylendi