Apple, WatchOS 3.1.1 Sorunlu Çıktı

Reklam

Apple, WatchOS 3.1.1 Sorunlu Çıktı

Apple geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 10.2 güncellemesinin yanında Watch Series 1 ve yeni Watch Series 2 için watchOS 3.1.1 sürümünü de kullanıma sunmuştu.

Söz konusu sürümün versiyon numarasından da tahmin edilebileceği gibi watchOS 3.1.1'in aslında büyük bir güncellemeden ziyade giyilebilir cihazlar için bug onarımları ve belirli geliştirmeler sunan görece küçük bir güncelleme olduğu da biliniyor.

Fakat yine de watchOS 3.1.1 açısından işlerin planlandığı gibi gitmediği ortaya çıktı. Zira cihazların performansında bir geliştirme şöyle dursun, bazı Apple Watch sahipleri söz konusu güncellemeyle ilgili ciddi sorunlar yaşadıklarını rapor etmeye başladılar. Öyle ki bu sorunların cihazları kullanılamaz bir hale dönüştürdüğü belirtiliyor.

Bahsi geçen sorunun büyük ölçüde; geçtiğimiz Eylül ayında kullanıma sunulan en yeni Watch Series 2'yi etkilediği anlaşılıyor. Çoğu kullanıcı ilgili güncellemeyi sorunsuz bir biçimde yüklese de sınırlı sayıda da olsa bazı cihazların bu durumdan etkilendiğini söyleyebiliriz.

Apple, bu sorunu ciddiye alarak kullanıcılarını daha fazla riske atmadı ve watchOS 3.1.1 güncellemesini geri çektiğini duyurdu. Firmanın gerekli düzeltmelerin ardından bu sürüme devam edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar