Chrome'da "Onları" Temizlemeyi Unutmayın

Reklam

Chrome'da "Onları" Temizlemeyi Unutmayın

Bilgisayarınızı çevrimiçi ortamda birkaç form doldurması için bir süreliğine arkadaşınıza verdiniz, fakat cihazı geri aldıktan sonra şimdi ne zaman Chrometarayıcıda bir form doldurmaya kalksanız karşınıza onun bilgileri çıkıyor. Hem zaman kaybı hem de can sıkıcı olan bu durum karşısında çaresiz değilsiniz. Otomatik doldurma işlevinin karşınıza çıkardığı bu istenmeyen bilgilerden kurtulmanız mümkün.

Yapmanız gereken tek şey Google Chrome ayarlarına gitmek ve bütün otomatik doldurma girdilerini ve korunan metinleri silmek istiyorsanız şu adımları takip etmek. Tarayıcının araç çubuğu üzerindeki Chrome menüsüne (dikey biçimde üç nokta içeren simge) tıklayın

Araçlar> Tarayıcı Geçmişini Temizle'yi seçin

Ekranda beliren iletişim kutusunda "Form verilerini otomatik doldur"u işaretleyin, ardından iletişim kutusunun en üstündeki açılır pencereden silmek istediğiniz verilerin miktarını seçin. (Her şeyi silmek için "en başından beri"yi seçin.)

İşlemleri tamamladığınızda "Tarayıcı verilerini temizle"yi seçin

Eğer sadece belirli otomatik doldurma girdilerini silmek istiyorsanız:

Tarayıcının araç çubuğu üzerindeki Chrome menüsüne tıklayın ve Ayarlar'ı seçin

"Gelişmiş ayarları gösterin"e tıklayın ve "Şifreler ve formlar" bölümünü bulun

Otomatik Doldurma Ayarları'nı seçin

Ekranda beliren iletişim kutusunda listeden silmek istediğiniz girdiği seçin. İlgili satırın sonunda görünen "x" işaretine tıklayın.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar