YouTube 4K Canlı Yayınlara Başladı

Reklam

YouTube 4K Canlı Yayınlara Başladı

YouTube 4K Canlı Yayın başladı, en çok oyun severler ve 4K TV sahipleri sevindi! 4K TV sahipleri artık pekte farkında olmadıkları bu özelliğin keyfini çıkarabilirler.

YouTube giderek kendi canlı yayın akışlarını ve içeriklerini zenginleştirerek tek başına büyük Platform olmaya devam ediyor. Şimdi bu gittikçe büyüyen platforma 4K canlı yayınında eklendi.

Youtube'un 4K desteği özellikle ülkemizde 4K TV sahiplerini daha da sevindirecek. Zira YouTube çoğumuzun evinde atıl duran bu TV Özelliğini hayatımıza dahil etmiş olacak. Bir anlamda YouTube 4K ekranlarımızı renklendirmiş oldu. Bunun yanıda standart ve 360 Derecelik videoları da 4K çözünürlükte canlı izlemenin yolunu açmış oldu.

YouTube, canlı yayınlara bu şekilde önemli bir destek getirerek rakibi Twitch'i zor durumda bıraktı bu kesin. Canlı yayınların 4K çözünürlüğünü desteklemesi bu alandaki en büyük rakibi olan Twitch'i 4K yayın yapamaya zorluyor. Zira Twitch henüz 4K çözünürlükte yayın yapacak bir bant genişliğine sahip değil.

Amazon'un sahibi olduğu Twitch sunucuları, kullanıcıları genellikle 3,5Mbps bant genişliğine kısıtlıyor. Artık bu sınırı aşmaları lazım yoksa kullanıcılarını Google'a kaptırmaları an meselesi…