Akıllı Telefonlardaki Gizli Tehlike Akıllı Telefonlardaki Gizli Tehlike

Akıllı Telefonlardaki Gizli Tehlike


Geçtiğimiz 2016 yılında akıllı telefonların patlamaları ardı arkası kesilmiyor. Peki neden bu kadar bu tarz olayları yaşamaya başladık. Firmaların ardı arkası kesilmeyen akıllı telefon çıkarma yarışından mı? Yoksa kullanılan malzemelerin ucuz ve basit olmasından mı?

Biz tüketiciler olarak tonlarca para verdiğimiz bu telefonlar çok tehlikeli bir hal almaya başladı. Peki bunlara karşılık bir önlem alındı mı. Büyük firmalardan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Kimi pil sorunu diyor. Kimi yan sanayi şarj aletlerinden kaynaklandığını söylüyor. Peki bunların sorumlusu kim? Akıllı telefonlar çıkmadan evvel bu tarz olaylara hiç rastlanmamışdı, kullanıcılar gayet memnundu. Şarj kullanımı da iyiydi. Telefonları şarj etmeden 1 hafta boyunca kullanabiliyorduk. Şimdi ise 1 saatlik bir telefon görüşmesinde hemen şarj aleti aramaya başlıyoruz. Peki bu pillerden üretilemiyor mu? İsteseler üretiyorlar ancak artık her şey paraya döndü. Çünkü pil gücü düşük olursa o kadar para kazanıyor firmalar. Nasıl mı?

Piliniz bitince hemen şarj etmek istiyorsunuz çok kolay powerbank'lar üretildi. Peki 20000 mAh powerbank üretiliyor da pil neden üretilmiyor.  Piliniz bozuldu artık şarj tutmuyor yedek piller üretildi. Ekran çizildi kırılmaz cam üretildi. Peki ekranlar neden kırılmaz çizilmez yapılmıyor. Ekran bozuldu kırıldı yedeği yapıldı. Saymakla bitmeyen bir sürü alet edevat üretildi yani bunların hepsi para oldu.

Tek sorumlular bence üretici firmalardır. Bir an önce akıllı telefon çıkarma yarışından vazgeçip daha kaliteli ürünler piyasaya çıkarmalarını umut ediyorum. İnşallah bu tarz olaylar bir daha olmaz. Üretici firmalar daha kaliteli ürünler üretmeye davet ediyorum.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar