Galaxy S8’in Siri Rakibi Bixby Duyruldu Galaxy S8’in Siri Rakibi Bixby Duyruldu

Galaxy S8’in Siri Rakibi Bixby Duyruldu

Samsung‘un Galaxy S8 ile birlikte yeni bir sanal asistan tanıtacağı uzun süredir biliniyordu. Cihazın sol tarafında bulunan bir tuşla etkinleştirilebilen asistanın mevcut S Voice’a göre daha gelişmiş özelliklerle geleceğine kesin gözüyle bakılsa da asistanın ne gibi özellikler sunacağı hakkında net bilgiler mevcut değildi. Samsung Galaxy S8’in piyasaya sürülmesiyle birlikte detayları netleşmesi beklenen asistan Bixby sürpriz bir şekilde tanıtımdan günler önce resmen duyuruldu.

Güney Koreli teknoloji devinin belirttiğine göre Bixby, temelde Siri ve Cortana gibi rakiplerinden çok daha farklı şekilde çalışıyor. Uygulamalara derin bir şekilde entegre edildiği belirtilen asistanın, uygulamaların her türlü özelliğini sesle kullanmayı mümkün hale getireceği ifade ediliyor.

Söylenenlere göre Bixby destekli uygulamalar kullanılırken uygulamanın herhangi bir menüsündeyken Bixby tuşuna basarak asistanı aktif hale getirmek mümkün oluyor. Bixby, uygulamanın mevcut durumunu analiz ederek kullanıcının sesle veya dokunarak bazı işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilmesini sağlıyor. Samsung’un belirttiğine göre oldukça akıllı olan Bixby, verilen komut yeterince bilgi içermese bile bu komutun tam olarak ne olduğunu algılayabiliyor ve buna uygun hareket ediyor. Telefonu kullanırken yaşanabilecek karışıklıkların önüne geçeceği söylenen asistanın farklı bir deneyim sunacağı da söylenenler arasında.

Bixby’nin ilk olarak Samsung Galaxy S8 ile birlikte gelecek 10 uygulamayla uyumlu olacağı belirtiliyor. Daha sonrasında Bixby platformunun diğer Samsung telefonlara, akıllı saatlere ve hatta televizyonlara geleceği dile getiriliyor. Gelecekte ise Bixby’nin 3. parti uygulamalar tarafından kullanılabilir olacağını belirtmekte fayda var . Samsung’un yeni nesil sanal asistanının tam olarak nasıl çalışacağını görmemiz için Samsung Galaxy S8 duyurusunu beklemek gerekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar