iPhone 8'in Fiyatı Dudak Uçuklattı iPhone 8'in Fiyatı Dudak Uçuklattı

iPhone 8'in Fiyatı Dudak Uçuklattı

iPhone bu zamana kadar zaten hiç uygun fiyatlı olmadı ancak bu yıl piyasaya sürülecek cihazla birlikte fiyat konusunda yeni bir seviyeye geçiş yapılacak gibi görünüyor. Eğer analizler doğruysa iPhone 8’i satın almak isteyenler şimdiden para biriktirmeye başlasa iyi olur.

Goldman Sachs analisti Simona Jankowski’ninbelirttiğine göre iPhone 8, iPhone 7’ye göre daha yüksek bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak. Belirtilenlere göre iPhone 8’in 32 GB sürümü bulunmayacak ve cihazı satın almak isteyenlerin 128 GB veya 256 GB modeller arasında tercih yapması gerekecek. 128 GB modelin 999 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtilirken 256 GB modelin ise 1.099 dolar fiyatla kullanıcılarla buluşacağı ileri sürülüyor. Şu andaki en üst seviye iPhone modeli olan 256 GB’lık iPhone 7 Plus’ın 969 dolar fiyata sahip olduğunu düşündüğümüzde gözle görülür bir artış olabileceğini söylemek mümkün.

Söylenenlere göre bu artış, telefonda donanımsal olarak yaşanan değişikliklerden kaynaklanıyor. 5,8 inçlik OLED ekranın fazladan 35 dolar maliyet getirdiği belirtilirken 3D algılama teknolojileri ve gelişmiş hafıza teknolojilerinin 20 dolar seviyesinde bir maliyete sahip olduğu ileri sürülüyor.

Son olarak iPhone 8 ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 7s’in fiyatı da gün yüzüne çıkmış durumda. iPhone 7s’in 649 dolar ve iPhone 7s Plus’ın 749 dolar fiyata sahip olacağı belirtiliyor. 1.000 dolar seviyesine çıkmak istemeyenlerin iPhone 7s’i tercih edeceği düşünülüyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar