iPhone 8'in Ekran Çözünürlüğü Belli Oldu iPhone 8'in Ekran Çözünürlüğü Belli Oldu

iPhone 8'in Ekran Çözünürlüğü Belli Oldu

Bu yılın belki de en çok merak edilen akıllı telefonlarından biri olan iPhone 8 (diğer bir adıyla iPhone Pro), gün geçtikçe daha çok detaylanmaya ve konuşulmaya devam ediyor. Bugün ise iPhone 8’in ekranı hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya çıkması beklenen, geleneksel “Home” butonu ve LCD ekranı geçmişte bırakan sözde "iPhone 8" adlı akıllı telefonun ekranı hakkında büyük iddialarda bulundu.

Kuo'ya göre iPhone 8, “5,8 inç” büyüklüğünde ve 1242 x 2800 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Ancak beklenilenin aksine ekranın alt tarafında sözde "Fonksiyon Alanı" için ayrılmış bir bölüm olacak. Bu fonksiyon alanının işlevi tam olarak bilinmemekle birlikte, alanın muhtemelen cihazla etkileşim kurmak için parmak izi algılama ve ekran düğmesi işlevselliğini sağlamak adına kullanılacağı tahmin ediliyor.

Son olarak bu iddiaların halen yetkili kişilerce doğrulanmadığını, fakat buna karşın analist Ming-Chi Kuo’nun geçmişte birçok farklı konuda haklı çıktığını da belirtmeden geçmeyelim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar