Apple, iPod Suffle ve iPod Nano'nun Üretimini ve Satışını Durdurdu. Apple, iPod Suffle ve iPod Nano'nun Üretimini ve Satışını Durdurdu.

Apple, iPod Suffle ve iPod Nano'nun Üretimini ve Satışını Durdurdu.

iPod ile müzik sektöründe çığır açan Apple, kültleşmiş cihazını geliştirerek hatsız iPhone'a benzetmişti. Çoğumuzun fiyat konusunda uygun olması ile iOS ile tanışmamıza vesile olan iPod Touch modelleri, bir aralar ülkemizde de çok popülerdi. Apple, iPod ismini kullanarak; iPod ClassiciPod Suffle ve iPod Nano modellerini çıkarmıştı. Ancak Apple, bugün aldığı karar ile bazı iPod modellerinin fişini çekti.
Bildiğiniz gibi artık çoğunluk müziklerini çevrimiçi müzik servislerinden dinliyor. Artık eskisi gibi MP3'ü indireyim MP3 çalara atayım gibi bir durum yaşanmıyor. Ancak iPod Suffle ve iPod Nano'da durum hala böyleydi. Çevrimiçi müzik servislerini desteklemeyen iPod Suffle ve iPod Nano, artık Apple tarafından resmi olarak satılmayacak ve üretilmeyecek.

6. nesil iPod Touch'ın en az 2 yılı var. Apple A8 yonga setine sahip olan 6. nesil iPod Touch iOS 12 güncellemesini de alarak 2020 yılında tarihin tozlu raflarındaki yerini alacaktır. Apple'ın iPod gibi bir ismi tarihe gömeyeceğini, ilerleyen yıllarda taşınabilirve Apple Music destekli bir iPod modelinin tanıtılacağını umuyoruz. 

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Bana göre çok gereksiz cihazlar. Şimdi herşey akıllı telefonlarla yapılabiliyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen para kazanmak için herşeyi yapıyolar

      Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)