Asus ZenFone Türkiye'de Satışa Çıktı Asus ZenFone Türkiye'de Satışa Çıktı

Asus ZenFone Türkiye'de Satışa Çıktı

ASUS teknoloji dünyasında ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Dünyanın ilk canlı yayında gerçek zamanlı güzelleştirme teknolojisine sahip telefonu Asus ZenFone Live, 20 Temmuz tarihinden itibaren Türkiye’de tüm Vatan mağazalarında satışa sunuluyor. Yeni ZenFone Live; kamerası, ses sistemi ve pil ömrüyle olduğu kadar tanışma fiyatıyla da dikkat çekiyor. ZenFone Live Türkiye’de lansmana özel 799 TL’ye kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Kampanya sonrasında ZenFone Live, 899 TL’ye kullanıcılarıyla buluşmaya devam edecek.

Gerçek zamanlı güzelleştirme teknolojisi olan BeautyLive’a sahip ZenFone Live, sosyal medyada canlı yayın yapmayı bugüne dek hiç olmadığı kadar güzel hale getiriyor. BeautyLive, rakiplerine kıyasla yüz tanıma teknolojisini de içeriyor. Bu sayede BeautyLive, video veya fotoğrafın tamamı yerine sadece kullanıcının yüzüne odaklanıyor.

ZenFone Live canlı yayın deneyimini sadece BeautyLive ile değil, ses sistemiyle de bir üst seviyeye çıkarıyor. İki adet MEMS mikrofona sahip ZenFone Live, otomatik olarak arka plan seslerini tespit ediyor ve kısıyor. Böylece canlı yayında gürültü kirliliği azalıyor ve kullanıcının sesi ön plana çıkıyor. Telefonun sadece 120 gr ağırlığa sahip olması da dikkat çekiyor.

Zenfone Live’ın beş mıknatıslı ve 7.1 channel hoparlörleri benzersiz bir ses kalitesi sunuyor. Ayrıca DTS Headphone ile işbirliği yapan ASUS, ZenFone Live ile kulaklık deneyimini de bir üst seviyeye çıkarıyor. ZenFone Live, güzelleştirme, düşük ışık ve HDR modlarıyla da profesyonel kalitede fotoğraf çekme imkanı sunuyor. Güzelleştirme teknolojisi ve yumuşak ışıklı LED flaş ise aydınlık ve net selfie çekimleri sağlıyor. Telefonun arka tarafında led flaşa sahip 13 MP ana kamera bulunurken, telefonun ön tarafında yine flaşı olan 5 MP selfie kamerası bulunuyor.

1.4µm sensörüyle 2 kat ışık hassasiyetine sahip kamerasıyla dikkat çeken ZenFone Live, fotoğraflarda gerçek renkleri yakalarken, 2650mah bataryasıyla da canlı yayınlarda ve fotoğraf çekimlerinde uzun süreli pil ömrü sunuyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar