Samsung Galaxy J7 (2016) patladı! Samsung Galaxy J7 (2016) patladı!

Samsung Galaxy J7 (2016) patladı!

Galaxy J7 (2016), 4 yaşındaki bir çocuğun elinde patladı. Geçtiğimiz yıllarda bataryasının patlaması ile gündemden düşmeyen Samsung, tekrardan bir patlama haberi ile gündem konusu oldu.

Yeni Galaxy Note 7'nin piyasaya sürülmesine neredeyse sayılı günler kalmışken, Samsung'un orta sınıf kullanıcılarına sunduğu Galaxy J7, 4 yaşındaki bir çocuğun elinde patlayarak, oldukça büyük tehlike ile baş başa kaldı. Pakistanlı anne Naureen Ahsan, yiğenine oyun oynaması için emanet ettiği 2016 model J7'sinin oyun oynarken aşırı ısınarak patladığını belirtti. Bu durumu Facebook üzerinde arkadaşları ile paylaşan Ahsan, çok şanslı olduklarının da altını çizdi. Note 7'yi Fan Edition adı altında tekrar satışa sunacak olan Teknoloji devi bu patlama olaylarının önüne geçmek istiyor. Orjinal Note 7'ye nazaran daha küçük bir pil boyutu ile karşımıza çıkacak olan yenilenen telefon, 3200 mAh'lik bir bataryadan beslenecek.


Yaşanan bu patlama olayından ciddi bir yaralanma olmadan atlattıklarını belirten Ahsan, bu olayı Samsung'a iletti. Henüz Galaxy J7'nin neden patladığını bilmeyen Ahsan, anne ve babaları telefonlarını çocuklarına emanet ederken dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Telefonun bataryadan dolayı ortaya çıkan bir arıza yüzünde mi patladı? Yoksa, kullanılan lisansız ürünlerden dolayı mı patladığını ilerleyen günlerde paylaşılacak raporda belirtecek olan Samsung, bu patlamaların önüne geçebilecek bir pil teknoloji üzerine çalıştığını da geçtiğimiz günler de kullanıcılarına duyurmuştu.

Böylece yaşanacak olan faciaların önüne geçecek olan teknoloji devi, 8 aşamalı pil güvenlik kontrolü uygulamasıyla sıkı önlemler alacak.

Lityum iyon'da yer alan sıvı elektrolitten arındırılan katı hal pilleri, hücrelerinde sıvıya yer vermediği için daha küçük ve hafif yapılarda üretilebilecek.

Böylece günümüzde kullanılan pillere göre çok daha güvenli olacak olan bu katı hal piller, otomobil ve elektronik üreticilerinin önümüzdeki yıllarda gözdesi haline geleceği tahmin ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar