Galaxy S9'un İşlemcisi Snapdragon 845 mi Olacak Galaxy S9'un İşlemcisi Snapdragon 845 mi Olacak

Galaxy S9'un İşlemcisi Snapdragon 845 mi Olacak

Akıllı telefon firmaları genelde işlemcileri Snapdragon 835'i kullanırlardı. Ancak Qualcomm ile Samsung'un arasındaki anlaşmadan dolayı, Galaxy S8 piyasaya sürülmeden diğer üreticiler telefonlarıhazır olmasına rağmen satışa sunamamıştı. LG de bu yüzden amiral gemisi modeli LG G6'da Snapdragon 821'i kullanmayı tercih etmişti.
Snapdragon 845 ilk defa Samsung Galaxy S9'DAN için kullanılabilir. Aktarılan son bilgilere göre; Samsung, Snapdragon 845 yonga setinin siparişlerine şimdiden başlamış. Snapdragon 845'in tedariklerinin çoğunu almak isteyen Samsung, bu sayede diğer firmalara ambargo uygulayabilecek ve yine Android cephesindeki en güçlü telefonu ilk olarak piyasaya sunabilecek.

Galaxy S9 için henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Galaxy S9'un, InfinityDisplaySnapdragon 845 yonga seti, 6 GBRAM ve çift kamera kurulumu ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Galaxy S8 ile fark yaratan Samsung, önümüzdeki yıl bu kadar köklü bir yenilik yapmayacak ve telefonun üzerine koyarak yoluna devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar