İOS Uygulamalarında Ön Bellek Temizleme İOS Uygulamalarında Ön Bellek Temizleme

İOS Uygulamalarında Ön Bellek Temizleme

Bilindiği üzere bir çok uygulamalar ön belleğe alınan veriler sebebi ile telefon hafızasında önemli derecede yer kaplamaktadır. Bu verileri silmek Android kullanıcıları için çok basit olsa da İOS kullanıcıları için çok zor görünmektedir. Peki bu ön belleğe alınan verileri nasıl silebiliriz. App Store'dan indirdiğimiz uygulamalarda sorun yaşarsak, önbellek temizleyemediğimiz için uygulamaları silip tekrar kurma şansımız var. Ancak bu iOS'in tümleşik her uygulamasında mümkün değil. Bunun için Apple, uygulamalarına gizli önbellek temizleme opsiyonu koydu. Peki, iOS uygulamalarındaki önbellek nasıl temizleniyor?

Örneğimizi App Store uygulaması üzerinden verelim. App Store uygulamasını açın. Alt bölümde yer alan sekmelerden herhangi birine üst üste 9 defa tıklayın. Bu tıklama işleminden sonra App Store'un yeniden yüklendiğini göreceksiniz.
Özellikle uygulama güncellemelerinde sıkıntı yaşayanlar, App Store'un önbelleğini bu şekilde temizleyerek sorunu anında çözebilir.
Bu yöntemin sadece Apple'ın iOS'teki tümleşik uygulamalarında geçerli olduğunu maalesef ki App Store'dan indirilen hiçbir uygulamada çalışmadığını belirtelim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar