Samsung Galaxy S9 Hakkında Yeni Bilgiler Geldi Samsung Galaxy S9 Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Samsung Galaxy S9 Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Samsung, Galaxy S8'in ardından hız kesmeden Galaxy S9 için çalışmalara devam ediiyor. Bu yılın başında, Samsung’un Amerika pazarında satılan Galaxy S8’inde kullanmak için erkenden tedarik ettiği, yüklü miktarda Snapdragon 835 siparişi yüzünden rakipler bazı sorunlar yaşamıştı. LG G6’da Snapdragon 821’e yönelmiş, diğer markalar ürünlerini geç piyasaya sürebilmişti. Qualcomm bir yandan bu sorunu çözmeye uğraşırken Samsung aynı taktiği bir kez daha Galaxy S9’da uygulamak istiyor.
Yeni söylentilere göre 2018’in amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 845 için Samsung, ilk üretimin büyük bir kısmına şimdiden talip. Üzerinde ilk çalışmalara başlanan telefon için global pazarda kullanılacak Exynos işlemci şimdilik belli değil. Öte yandan telefonla ilgili ilk bilgiler telefonun daha da ince çerçevelere sahip olacağını gösteriyor. Bu yüzden parmak izi okuyucusunu arkaya almak zorunda kalan firma, kullanıcıların bunu sevmediğinin farkında. Dolayısıyla telefonla ilgili en önemli çalışmalar arasında parmak izi okuyucusunu dokunmatik ekran üzerine yerleştirmek yer alıyor. Herhangi bir aksilik olmazsa teknoloji Galaxy S9’a kadar yetişecek; aynı zamanda Qualcomm’un da bu konuda birtakım çalışmaları bulunuyor.

Samsung’un verdiği bu ilk sipariş diğer şirketleri memnun etmeyecek. Sony, LG, HTC gibi üreticiler aynı sorunu yaşamamak için çözüm yolları arayışına girdi. Bakalım 2018’in başında bizleri neler bekliyor olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar