Huawei, Apple'ı Geride Bıraktı Huawei, Apple'ı Geride Bıraktı

Huawei, Apple'ı Geride Bıraktı

Piyasa araştırma firması Counterpoint'in yeni bir raporuna göre, Huawei Apple'ı geçerek dünyadaki ikinci büyük akıllı telefon şirketi oldu. Çinli firma bu başarıyı Haziran ve Temmuz ayları boyunca tutarlı bir şekilde elde etti.

İlk nokta Samsung tarafından tutuldu. Raporda ayrıca, Ağustos ayı Huawei satışlarının da güçlü seyrettiği kaydedildi, bu nedenle şirket hattrick tamamladığında sürpriz olmayacak.

Raporda ayrıca, Temmuz ayında en çok satan modeller açıklandı. Iken iPhone 7 ve 7 Artı ilk iki noktalar yakalanan, Oppo en R11 ve A57 üçüncü ve dördüncü oldu. Listeye giren diğer cihazlar arasında Galaxy S8 , Xiaomi Redmi Not 4X ve Samsung Galaxy S8 + yer alıyor.

Raporda, "Huawei genel olarak dünyanın en büyük ikinci markası olmak için tırmandı, ancak modellerinden hiçbirinin ilk on sıralamaya girmediğini görmek şaşırtıcı" dedi.

"Bu, şu anda gerçek bir kahraman aygıtı olmayan çok sayıdaki SKU portföyünden kaynaklanıyor.Farklı bir portföye sahip olmak, Huawei'nin birden çok cephede savaşmasına izin verirken, genel marka tanıma konusunda çok az şey yapıyor; Huawei'nin payı kazanmaya devam etmesi durumunda kötü ihtiyacı olan şey ."

Yorum Gönder

0 Yorumlar