iPhone 8, iPhone X'in Fiyatı ve Özellikleri Bugün Belli Oluyor. iPhone 8, iPhone X'in Fiyatı ve Özellikleri Bugün Belli Oluyor.

iPhone 8, iPhone X'in Fiyatı ve Özellikleri Bugün Belli Oluyor.

Merakla beklenen iPhone 8 fiyatları ve iPhone X özellikleri bugün yapılacak olan lansman ile birlikte ortaya çıkacak. Apple'ın 12 Eylül'de yani bugün birçok yeni mobil cihazıyla birlikte dünya lansmanını gerçekleştireceği yeni amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 8 fiyatı ilgili geçtiğimiz günlerde New York Times'tan önemli bir tahmin gelmişti. Şimdi de başka kaynaklar bu tahmini doğruladı. Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli gazetelerinden biri olan New York Times'ın geçtiğimiz hafta yaptığı habere göre iPhone 8'in başlangıç fiyatının ABD için 999$ olacağı belirtilmişti. Bu fiyat başka kaynaklar tarafından da doğrulandı fakat doğrulayan bu kaynakların ve analistlerin isimleri bilinmiyor. Yine aynı analistlere göre iPhone 8'in en üst versiyonunun ABD fiyatının da 1200$ civarında olması bekleniyor.

Tüm bu tahminlere bakılırsa iPhone 8'in baz versiyonu 128GB'lık bir model olup 999$'lık fiyata sahip olacak. Hemen ardından gelen 256GB'lık kapasiteye sahip versiyonu 1099$, 512GB'lık en üst versiyonu ise 1199$'dan satılacak. Apple'ın iPhone 8 ile birlikte iPhone'lara 512GB'lık bu devasa kapasiteyi getiriyor olması da henüz resmi olarak doğrulanmamış olsa bile oldukça önemli bir yenilik olacak. Çünkü günümüzde akıllı telefonların çektiği fotoğrafların kalitesinin artması, geliştirilen uygulamaların daha fazla özellik sunması gibi durumlar akıllı telefonların hafızalarının çabuk dolmasına yol açabiliyor. 

SIM kilitsiz bir iPhone 7'nin baz versiyonunun 649$'lık ABD fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Bu akıllı telefon ülkemizde 3300TL'lik bir fiyata sahip oluyorsa aynı orantıyı iPhone 8'in 999$'lık fiyatı için uygularsak da 4600TL civarı bir fiyatla ülkemize gelebileceğini öngörebiliiriz.

iPhone 8 ile ilgili çok daha fazla bilgiyi 12 Eylül'de gerçekleşecek olan Apple'ın dünya lansmanında bulabileceğiz ve bu yeni iPhone'un ön siparişlerinin alınmasına da 15 Eylül tarihinde başlanması bekleniyor. Bu tahminlere bakılırsa teslimatlar da 22 Eylül civarı bir tarihte başlayacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar