iPhone X'in Tanıtımı Yapıldı. İşte İlk Görüntüler iPhone X'in Tanıtımı Yapıldı. İşte İlk Görüntüler

iPhone X'in Tanıtımı Yapıldı. İşte İlk Görüntüler

Apple'ın merakla beklenen yeni iPhone modelleri sonunda tanıtılıyor.

Phil Schiller sahnede iPhone X’i anlatıyor. Apple X’i doğrudan 10 şeklinde okumayı tercih ediyor. Paslanmaz çelik kasa. Suya karşı dayanıklı ve iki rengi var.


iPhone X, 2436 x 1125 piksel çözünürlüklü 5.8 inç ekrana sahip. Super Retina ekran var.


iPhone X, OLED ekran teknolojisinin kullanıldığı ilk iPhone. Telefon hem Dolby Vision hem de HDR desteğine sahip. Ele çok rahat oturan bir tasarım. Ekran çok yüksek hassasiyete sahip. Yepyeni bir deneyim sunacak.


Ekrana dokunduğunuzda hemen uyanıyor. Ana sayfa düğmesi yok.


Siri ile etkileşime girmek için telefonun yanındaki güç butonuna dokunmak gerekiyor. Siri için bir anasayfa düğmesi var. Yüz tarama da var. Yani Face ID. Akıllı telefonun kilidini bu şekilde açacaksınız.


iPhone X, A11 Bionic neural engine adını taşıyan bir işlemci barındırıyor. Makine öğrenme oluşturuldu telefonda. Nöral motor, makine öğrenme algoritmalarını içeren bir donanım.


Face ID; yüzdeki değişimleri algılayıp uyum sağlayabiliyor. Fotoğrafla sistemi kandırmak ise mümkün değil. Face ID, Apple Pay ile yapılacak ödemelerde doğrulama yöntemi olarak da kullanılabilecek. Oldukça hızlı, sezgisel ve basit.


Yüz takibi teknolojisi, beraberinde Animoji adını taşıyan hareketli emojileri de getiriyor. Tek hareketle ana ekrana dönülebiliyor.


iPhone X, artırılmış gerçeklik ile Snapchat kullanıcılarına yeni ve etkileyici filtreler sunacak. Emojiler yüz hatlarıyla eşlenebiliyor. Apple’dan Craig Federighi, hareketli emojileri yani Animoji’yi anlatıyor.
İnsanlık mimiklerini ve el yüz hareketlerini nasıl kullanıyor diyorsanız telefonda bu şekilde.

iPhone X’un arkasında dikey olarak yerleştirilmiş iki adet 12 megapiksel çözünürlüklü kamera bulunuyor. Bu kamera kurulumuna Quad-LED True Tone flaş eşlik ediyor. Çift optik görüntü stabilazyonu var.


Düşük ışıkta çok güzel fotoğraflar çekebiliyor. Portre modu harika.


iPhone X, ön kamerada da portre modu ve Portrait Lightning özelliğini sunuyor.


Batarya ömrü ne durumda. iPhone X, iPhone 7’ye kıyasla 2 saat daha uzun pil ömrü vadediyor. Telefon, kablosuz olarak şarj edilebiliyor.Bütün ürünler tek noktadan kablosuz olarak şarj edilebiliyor.


Apple kablosuz şarj özelliğine sahip tüm cihazları için AirPower isimli bir şarj ünitesini de duyurdu.


Yorum Gönder

0 Yorumlar