Twitter'a Yeni Özellik Geldi Twitter'a Yeni Özellik Geldi

Twitter'a Yeni Özellik Geldi

Bildiğiniz gibi Twitter’da enteresan bir içeriğe denk geldiğinizde bunu kaydetmek için herhangi bir seçenek bulunmuyor. Olur da bu içeriğe daha sonra tekrar ulaşmak isterseniz tweeti beğenmeniz, retweetlemeniz veya birine göndermiş olmanız gerekiyor. Twitter kullanıcılarının yakından bildiği üzere bu pek de sağlıklı bir çözüm değil. Aksine istemediğiniz halde bir tweete etkileşim kazandırmanız gerekiyor. Fakat görünen o ki Twitter sonunda bu probleme çözüm sunmaya hazırlanıyor. İlham ise internet tarayıcılarında yer alan yer imlerinden geliyor.
Twitter’dan yapılan açıklamaya göre bundan sonra istediğiniz tweeti sonrası için kaydetmek mümkünolacak. Üstelik kayıt altına aldığımız içerikler beğenilerimiz gibi herkese açık olmayacak. Aksine bu alanı sadece kullanıcının kendisi görebilecek. Böylece gönül rahatlığıyla istediğiniz içeriği sonrası için kaydedebileceksiniz.
Hatırlayacağınız üzere benzer bir özellik kısa bir süre önce Instagram‘a da eklenmişti. Bu sayede beğenilen içeriklerin ekran görüntüsünü alma zorunluluğu ortadan kalmıştı. Kaydedilenler profilimizde farklı bir başlık altında toplanmış, bu özellik kullanıcılar tarafından hızla benimsenmişti. Görünen o ki Twitter da gelişmelere ayak uydurmaya çabalıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar