Android'in Mesaj Uygulaması Yenilendi Android'in Mesaj Uygulaması Yenilendi

Android'in Mesaj Uygulaması Yenilendi

Google, Android ile çalışan telefonlar için Android Messages isimli uygulamasını geçtiğimiz yıllarda indirime sunmuştu. Standart mesajlaşma uygulamalarına göre daha sade ve akıcı bir arayüze sahip olan Android Messages, yıllar içerisinde güncellemeler alarak gelişmeye devam etti. Google, bugün de Android Messagesuygulamasına yeni özellikler ekleyen bir güncelleme yayınladı.
Android Messages 2.7 güncellemesi ile Google'ın görüntülü konuşma servisi Google Duo uygulamaya entegre ediliyor. Eğer mesajlaştığınız kişi Google Duokullanıyorsa, uygulamadan çıkmadan direkt o kişiyi görüntülü arayabiliyorsunuz. Bu özellik için WhatsApp benzetmesi yapabiliriz.

Güncelleme ile ayrıca çift SIM kart desteğine sahip telefonlar için RCSstandartlarına destek verilmeye başladı. Bu RCS standartı ile her iki hattınıza gelen mesajları ayrı bir şekilde AndroidMessages uygulaması üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Yaklaşık olarak 5.7 MB büyüklüğündeki Android Messagesuygulamasını, Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar