Apple Katlanabilir Telefon İşine Giriyor Apple Katlanabilir Telefon İşine Giriyor

Apple Katlanabilir Telefon İşine Giriyor

Şubat ayında Bloomberg kaynakları, Apple'ın potansiyel OLED ekran geliştirme konusunda en büyük Çin ekran üreticisi BOE ile ortaklık kurduğunu bildirdi. O zaman BOE'nin önemli OLED üretim yetenekleri yoktu, ancak şimdi Kore kaynakları, verim durumunun değişebileceğini söylüyor. Görünüşe göre, BOE esnek ve "katlanabilir" OLED panelleri için Apple'a özel üretim hatlarına yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. 
Söylemeye gerek yok, BOE ekranların iPhone için ilk üretimi iPhone XI ve XI Plus'a uyacak şekilde olacak ve ismi ne olursa olsun, ürünler kalite ve tutarlılık açısından Apple tarafından kontrol edilmesi gerekecek. BOE'nin böyle muazzam bir yatırım yapmaya karar vermiş olması güzel.

BOE'nin yalnızca esnek değil, katlanabilir OLED panelleri üzerinde de çalıştığı iddiası da Apple'ın iPhone ve iPadprototiplerini eğilimli panellerle geliştirdiği yönündeki söylentileri ile çakışıyor. Samsung, önümüzdeki yıl katlanabilir akıllı telefon Galaxy X'i duyuracağı için, Apple elverişli veya başarılı olduğunu ispatlayan seçenekleri elinde tutmak isteyebilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar