Çiftlik Bank Oyununa Bakanlık Tarafından İncelemeye Alındı Çiftlik Bank Oyununa Bakanlık Tarafından İncelemeye Alındı

Çiftlik Bank Oyununa Bakanlık Tarafından İncelemeye Alındı

Günümüzün en popüler oyunlardan biri olan Çiftlik Bank oyunu için bakanlık harekete geçti. Ortaya çıkan bilgilere göre bir süredir piyasada olan ve onbinlerce üyesi olan Çiftlik Bank oyunu bakanlık tarafından mercek altına alındı.

Edinilen bilgilere göre bakanlığa gelen çok sayıda soruda oyunun yasal olup olmadığı sorulmuş. Vatandaşların söz konusu oyunun saadet zinciriolabileceği gerekçesiyle denetim yapılmasını talep ettiği öğrenildi.

Bakanlık da yazılı ve görsel medyada sıklıkla kendisine yer bulan Çiftlik Bank adlı sanal çiftlik oyununa ilişkin, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında harekete geçti. Hakkında birçok ihbar ve şikayet gelen sanal çiftlik oyununu işlettiği anlaşılan Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ’nin de bulunduğu bazı şirket ve organizasyonları denetim kapsamına aldı.Söz konusu oyun esasında internet üzerinden oynanan sanal bir oyun. Benzer diğer oyunlarda olduğu gibi kişiler siteye üye oluyor ve ardından sanal tarım yatırımları gerçekleştiriyorlar.

Şirket ise bu kazancın kaynağını “Üyeler adına gerçek hayatta hayvan satın alıp, buradaki kazancımızı paylaşıyoruz” sözleriyle açıklıyor. Ancak benzer bütün sistemlerde olduğu gibi bu oyunda da asıl gelir üyelik sisteminden elde ediliyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar