Samsung Galaxy A5 (2018) Ortaya Çıktı

Reklam

Samsung Galaxy A5 (2018) Ortaya Çıktı

Samsung akıllı telefon konusunda hız kesmeden devam ediyor. Bu seferde Samsung Galaxy A5 2018 ortaya çıktı. Merakla beklenen Samsung Galaxy A5 2018 özellikleri şöyle olacak;

Öncelikle telefona altı çekirdekli Exynos 7885 işlemcisi güç verecek. 14 nm üretim sürecine sahip işlemci 2 adet Cortex-A73 ve dört adet Cortex-A53 çekirdekten oluşuyor. Telefonda ayrıca 4 GB RAM yer alıyor ki bu önemli bir gelişme çünkü telefonun 2017 versiyonunda 3 GB RAM kullanılmıştı.

Öte yandan alınan bir başka duyum olan telefonun Android 7.1 sürümü ile piyasaya sürüleceği gerçeğini öğrenmek bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğrattı, zira telefonun tanıtımı yapıldığında Android 8.0 piyasadaki yerini çoktan almış olacak. Samsung’un bu modelinde de parmak izi teknolojisi mevcut fakat firmanın Galaxy S8 ve Note 8 modellerine gelen yorumlardan dili yanmış olmalı ki telefonun arkasındaki parmak izi okuyucusu kameranın yanına değilaltına konumlandırılmış. Ekrana bakıldığında da Samsung Aserisi telefonlarının Galaxy S ve Note modellerine yetişmesini istemiş olacak ki karşımıza daha geniş bir ekranla çıkıyor. Ekrana değinmişken yine tasarım açısından dikkat çeken bir başka özellik ise ana ekran tuşunun bulunmayışı. Ayrıca Samsung Bixby teknolojisinde başarı sağlamış olacak ki daha önce sadece Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde kullandığı bu teknoloji A5 2018 modelinde de mevcut.

Suya ve toza karşı dayanıklı olan bu model açık mavi,pembe,siyah ve altın olmak üzere 4 renk seçeneği ve şık metal tasarımı ile orta segment telefonlar arasında kendinden bahsettireceğe benziyor.