Snapchat Kapanıyor mu?

Reklam

Snapchat Kapanıyor mu?

Bir süredir Sosyal medyada Snapchat'in kapanacağına dair haberler çıkmaya başlamıştı. Bununla birlikte Snapchat'in kurucusu Evan Speigel tarafından Twitter üzerinden yalanlandı. Yalan haberler oluşturan Channel45News.com isimli web sitesi tarafından yayınlanan haber, kısa sürede birçok Snapchat kullanıcısı tarafından paylaşıldı.
Öyle ki, Snap CEO'su Evan Spiegel, iki yıldır hiçbir tweet atmadığı hesabından bir açıklama yaparak, haberin yalan olduğunu açıkladı. Yalan haberde, Snapchat'in FacebookInstagram ve Musical.lyplatformlarıyla yaşadığı patent ve yasal sorunlar nedeniyle 14 Kasım'da kapatılacağı yazıyordu. Haberde, bu zamana kadar sosyal ağda paylaşılan her şeyin silineceği dipnotu da yer alıyordu.

Channel45News, yayınladığı inanılmaz yalan haberlerle birçok farklı konuda spekülasyon yaratan, şaka amaçlı kurulmuş bir haber sitesi. Fakat görünüşe göre yayınladığı haberler kimi kullanıcılar için fazlasıyla inandırıcı. Snapchat, resmi Twitter hesabı üzerinden endişeli kullanıcıları yanıtlayarak, sosyal ağın kapanmayacağını temin ediyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar