WhatsApp'a Yeni Özellik Yolda WhatsApp'a Yeni Özellik Yolda

WhatsApp'a Yeni Özellik Yolda

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulama servisinden biri olan WhatsApp yepyeni bir özelliğe kavuşuyor. Bilindiği üzere WhatsApp geçtiğimiz yıl sesli mesaj sistemini aktiflestirerek kullanıcılarının begenisini kazanmayı başarmıştı. Ancak bu özellik tek sinir bozucu yönü ses kaydı yaparken sürekli basılı tutmaktı. WABetainfo sitesi, çok yakında WhatsApp'a gelecek olan güncelleme ile ses kaydederken ellerinizi serbest bir şekilde kullanabileceğinizi müjdeledi. WhatsApp'ta ses kayıt tuşuna bastıktan 0.5 saniye sonra imleci yukarı kaydırdığınızda, ses kaydetme modu kilitleniyor.

Ses kaydetme modu kilitliyken dilediğiniz gibi ses kaydedebilir ve bittiğinde ise tekrar aynı tuşa basarak kaydı sonlandırabilirsiniz. Ancak bu modun bir takım sınırlamaları var. İşte o sınırlamalar:

1- "Kilitli" bir sesli mesaj kaydı yaparken fotoğraf görüntülemek ve video izlemek mümkün değil.
2- "Kilitli" bir sesli mesaj kaydederken yeni bir mesaj yazamıyorsunuz. Bir mesaj yazabilmek için kaydı bitirmeniz gerekli.
3- "Kilitli" sesli mesaj kaydederken, başka bir sohbet başlatamıyorsunuz.
Yanlız bu özellik henüz beta aşamasında olduğu için kullanıma sunulmadı. Önümüzdeki aylarda bu özelliğin faaliyete geçileceği tahmin ediliyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar