Yan Sanayi Şarj Cihazı Evinizi Yakabilir. Yan Sanayi Şarj Cihazı Evinizi Yakabilir.

Yan Sanayi Şarj Cihazı Evinizi Yakabilir.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasının ardından yan sanayi ürünlerde yaygınlaşmaya başladı. Bu konuda kullanıcıları uyarmaktan başka çaremiz kalmıyor. Aslında kullanıcılarda haksız sayılmıyor. Çünkü akıllı telefonlara bir servet ödediğimiz yetmiyor gibi aksesuarlarınada servet ödüyoruz.
Apple tarafından üretilen orijinal iPhone şarj cihazları kesinlikle süper pahalı. Hatta en ucuz kablo Apple'da 19 $ iken güç adaptörü için ayrıca bir 19 $ daha vermeniz gerekiyor. Bu yüzden kullanıcılar yan sanayi ürünleri tercih ediyor. Apple iPhone şarj cihazını yaklaşık olarak 38$ satıyor. Türk parasıyla kıyaslarsak yaklaşık 145₺ yapıyor. İşte bu yüzden insanlar yan sanayi ürünleri tercih ediyor. Bu nedenle Şarj kabloları yaniyor ve akıllı telefonlarda patlamalara sebep oluyor.
İngiltere li bir araştırmacının yaptığı açıklamalar şöyle;
"Bu rapor, internetten veya bağımsız bir indirim mağazasında bir iPhone şarj alımı yapan herkesin güvenliğinden ciddi bir risk aldığını gösteriyor. Test ettiğimiz şarj cihazlarının büyük çoğunluğu ölümcül bir elektrik çarpması veya bir yangına neden olabilir. Bir şarj cihazı alırken insanları dikkat etmeye çağırıyoruz ve doğrudan yalnızca güvenilir perakendecilerden ürün satın almayı öneriyoruz. Bir sahte şarj satın aldığınızda en iyi ihtimalle telefonunuza zarar verebilir, ancak en kötü ihtimalle, hayatınızı, ailenizi ve evinizi tehlikeye atabilirsiniz ."


Bu yüzden tüm akıllı cihaz kullanıcılarını dikkatli olmalarını aldığınız ürünleri dikkatlice seçmenizi öneriyoruz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar