Nokia 6(2018) ve Nokia 7 için Android Oreo Güncellemesi Yayınlandı Nokia 6(2018) ve Nokia 7 için Android Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Nokia 6(2018) ve Nokia 7 için Android Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Akıllı telefon piyasasında önemli bir yer etmeye devam eden Nokia, 6(2018) ve 7 için android oreo güncellemesini yayınladı. Android 7.0 Nougat ile kutusundan çıkan Nokia 6 (2018) için bugün Android Oreo güncellemesi sürpriz bir şekilde yayınlandı. Daha 1 ayını doldurmamış bir telefon güncelleme sunan Nokia, büyük bir başarıya imza atmış oldu. Nokia'nın Weibo hesabından yapılan açıklamaya göre; Nokia 7 için de Android Oreo güncellemesinin dağıtımına bugün başlandı. 

Android Oreo güncellemesi ile Nokia 6 (2018) ve Nokia 7'de performans artışı sağlanıyor. Yeni nesil arka plan yönetimi mekanizması sisteme ekleniyor ve bu sayede daha düşük güç tüketimi gerçekleştiriliyor. Güncelleme ile hataların giderilmesinin yanında son Android güvenlik güncellemesi telefonlara ekleniyor. Nokia 7 için Android Oreogüncellemelerinin Cumagününe kadar Türkiye'de de indirime sunulması bekleniyor. Nokia 6 (2018) modelinin ise Şubat ayında Türkiye'de satışa sunulacağını tahmin ediyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar