Sony Xperia XZ Pro Ortaya Çıktı Sony Xperia XZ Pro Ortaya Çıktı

Sony Xperia XZ Pro Ortaya Çıktı

Sony, 26 Şubat tarihinde düzenlenecek olan Mobile World Congress (MWC) 2018 etkinliğinde amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ Pro'yu resmen tanıtacak. Önceki raporlar, dünyanın ilk 4K OLED ekrana sahip akıllı telefonu olabileceğini iddia etti. Ayrıca, telefonun modaya uygun olarak, tam ekran tasarımıyla geleceği söyleniyor ve çift arka kameralar yer alacak. Xperia XZ Pro'nun ortaya cikaç yeni şemaları, ön ve arka tasarımını gösteriyor. 

Ortaya çıkan resimde, Xperia XZ Pro'nunPro' çerçevesi bir ön kamera, sensör ve hoparlör mevcutken, alt çerçevede bir başka hoparlör bulunuyor. Yeni bilgiler akıllı telefonun 18:9 en / boy oranı sunan 5.7 inç ekrana sahip olduğunu gösteriyor. Bu model, şirketin 18: 9 en / boy oranı ekranıyla gelebilecek ilk akıllı telefonu olabilir.

Telefonun arka tarafında sol üst köşede LED flaşlı, yatay olarak düzenlenmiş bir çift kamera ayarı bulunuyor. Parmak izi tarayıcı, sağ taraftaki Güç düğmesinin altına entegre olduğu için telefonun önü veya arkasında parmak izi tarayıcı yok. Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) 2018 de açıklanan Sony Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia L2akıllı telefonlarda parmak izi tarayıcı arka kameranın altında konumlandırılmıştı. Güç tuşunun üst kısmındaki ses seviye tuşları ve bunun altında kamerayı başlatmak için özel bir düğme var.

Önceki sızıntılar, Xperia XZ Pro'nunsekiz çekirdekli Kryo 385 işlemci ve Adreno 630 grafikleri içeren Snapdragon 845 yonga seti ile güçlendirildiğini ortaya koydu. İşlemcinin 6 GB RAM ve 128 GBdepolama alanıyla birleşmesi bekleniyor. Cihazın ayrıca bir microSD kart yuvası olması bekleniyor.

Xperia XZ Pro, MWC 2018'de ilan edildikten sonra bu yılın Haziran ayında raflarda yerini alabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar