Sony'nin 4K Çözünürlüklü Xperia XZ Pro Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir Sony'nin 4K Çözünürlüklü Xperia XZ Pro Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir

Sony'nin 4K Çözünürlüklü Xperia XZ Pro Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir

Sony Mobile, kısa süre önce düzenlenen CES 2018’de 3 yeni akıllı telefonunu tanıttı. Japon şirket, bu 3 telefonun dışında şimdi de MWC’ye hazırlanıyor. Önümüzdeki ay düzenlenecek Mobile World Congress(MWC)’de en yeni cihazlarını tanıtacak Sony, kullanıcılarının yıllardan beri beklediği beklentiyi bu telefonlarla karşılamayı umuyor.

Sony’nin sunacağı telefonlar arasında en iyisi muhtemelen Sony Xperia XZ Pro olacak. OLED ekrana sahip 5.7 inçlik 4K çözünürlüklü bir ekranla gelmesi beklenen Xperia XZ Pro ile Sony'nin 4K ekranları standart ekran yapmaya çalışacağı biliniyor. Farklılık yaratacak ekranı dışında Qualcomm Snapdragon 845 yonga setiyle birlikte geleceği konuşulan telefonda 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı bulunacak.


Günümüzde pek çok amiral gemisinde gördüğümüz çift arka kamerayla birlikte gelmesi beklenen Sony Xperia XZ Pro’nun arkasında 18 ve 12 megapiksellik iki sensör yer alacak.  
Sony, aynı şekilde Xperia XZ Pro’da da IP68 sertifikası sunması bekleniyor. 3420 mAh batarya ile gelmesi beklenen telefonun direkt Android 8.0 Oreo ile çıkacağı konuşuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar