Taksitle Telefon Alma İmkanı Geri Gelebilir Taksitle Telefon Alma İmkanı Geri Gelebilir

Taksitle Telefon Alma İmkanı Geri Gelebilir

Türkiye'de 2013 yılında telefonlara uygulanan taksit imkanı kalkmış ve sadece peşin satış başlamıştı. Sadece operatörler ve bazı perakende teknoloji marketlerikontratlı ve kredi kullandırarak taksitli telefon satışı yapabiliyordu. Bugün ise Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)başkanı, akıllı telefonlara taksit imkanının geri gelebileceğinin sinyallerini verdi. TESK'in bu talebinin meclise taşınıp taşınmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak insanların telefon alabilmek için bankalardan kredi çekmesinin son dönemde arttığı aşikar.

TESK başkanı Bendevi Palandöken,"Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı. İstatistiklere göre, akıllı telefon kullananlar ortalama 2 yılda bir cep telefonu değiştiriyor. Cep telefonu satışında kredi kartına taksit imkanı sağlanırsa bankalar yerine esnafımız kazanır. Vatandaş faiz ödemez, kredi faizlerinde de azalma olur. Cep telefonu ve diğer elektronik eşyaları almak isteyen vatandaşlar, mağaza yetkilileri tarafından mağazanın içindeki mobil banka şubesine yönlendiriliyor. Bankalar da 10 dakika içinde krediyi onaylayarak kredi kartına taksit yapılmayan cep telefonu satışı için 36 ay vadeli kredi verebiliyor." ifadelerini kullandı. 

TESK'in bu talebinin meclise taşınıp taşınmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak insanların telefon alabilmek için bankalardan kredi çekmesininson dönemde arttığı aşikar.

Yorum Gönder

0 Yorumlar