Xiaomi Redmi Note 5 Geliyor

Xiaomi Redmi Note 5 Geliyor

Redmi Note 5 telefonun olmayacağını öne süren önceki raporların aksine, halihazırda Çin merkezli şirket tarafından dahili olarak test edilen Redmi Note 5 akıllı telefona ilk bakışımız bu resim olabilir.

Telefonun yılın ikinci yarısında resmen şirket tarafından başlatılması bekleniyor. İlginçtir ki, henüz duyurulmamış olan Qualcomm'un Snapdragon 632 işlemcisi tarafından çalıştırıldığı söyleniyor. Redmi Note 5, Snapdragon 632 işlemci tarafından desteklenen ilk telefon olacak. Xiaomi Redmi Note 5’in, 18:9 ile 5.99 inç Full HD+ ekrana sahip beklenmektedir. Ekranı çevreleyen en küçük çerçevelerle tam ekran trendini sürdürecek. Son zamanlarda Xiaomi, Redmi 5 ve Redmi 5 Plus'ın piyasaya sürülmesi ile tam ekran görüntü grubunu yükseltti.

Yaklaşan akıllı telefonu güçlendirecek olan Snapdragon 632 işlemci, bildirildiğine göre Qualcomm'un Snapdragon 636 işlemcisinin tonlanmış bir versiyonu olacak . Saat hızı 1.8GHz'e düşürülecek ve eşlik eden GPU da etkilenecek. Bununla birlikte, çift kamera kurulumu için daha iyi destek ve optimizasyon ile gelecek.

4GB RAM'i olacak Akıllı telefonun dahili belleği henüz bilinmiyor ancak, microSD kartı ile depolama kapasitesini genişletmek için 64GB bellek bekliyoruz. Kameraya gelince telefon, arkada iki adet 12 megapiksel sensör içeren bir çift kamera kurulumuna sahip olacak.

Daha önce, Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin Redmi Note 5'i piyasaya çıkarmayacağına dair raporlar vardı . Redmi Note 4'ün ardılının geçen ay başlatılan tam ekranlı Redmi 5 Plus olacağı söylendi .

Redmi Note 5 akıllı telefonun kabaca 245 dolar tutarındaki 1,599 Yuan civarında olması bekleniyor. Telefonun bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacağını biliyoruz ancak, tam başlatma zamanı hakkında hiçbir bilgi yok.

Yorum Gönder

0 Yorumlar