Yeni iPhone Modelinden İlk Bilgiler Geldi

Reklam

Yeni iPhone Modelinden İlk Bilgiler Geldi

Apple'ın yeni modeli olacak olan 6.1 inçlik iphone'dan ilk bilgiler geldi. Apple’ın Eylül ayında 5.8, 6.1 ve 6.5 inçlik üç yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor. 5.8 ve 6.5 inçlik modellerinin iPhone X‘un devamı niteliğinde ve OLED ekranlı olması bekleniyor. 6.1 inçlik modelin ise LCDekranlı olması muhtemel.

Tayvanlı Commercial Times ve KGI analisti Ming-Chi Kuo tarafından yayınlanan yeni raporlar LCD ekranlı iPhone’un özelliklerini ortaya koyuyor. Tayvanlı Commercial Times’a göre cihazın önceki iPhone’lardan daha gelişmiş LCD ekranı olacak.

Rapora göre, yeni iPhone’da Japon Display’in Full Active LCD teknolojisi kullanılacak. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘taki LCD ekranın aksine Full Active LCD’ler 0,5 mm’lik ultra ince çerçeveler gerektiriyor. Bu, çerçevelerin iPhone X’dakinden daha ince olacağı anlamına geliyor. Japan Display’in ekranları 2.160 × 1.080 piksel çözünürlüğe ve 18: 9 en-boy oranına sahip olacak. iPhone X’da 19.5: 9 en-boy oranı bulunmakta. 2,160 × 1,080 piksel çözünürlüğe sahip bir 6,1 inçlik ekran, inç başına 395 piksel sunacak.KGI analisti Kuo, yeni iPhone’un alüminyum çerçeve, tek kamera ve 3D Touch donanımından yoksun bir ekranla geleceğini iddia ediyor. Ona göre 6.1 inçlik iPhone 3 GB RAM’e, 5.8 ve 6.5 inçlik iPhone’lar ise 4 GB RAM’e sahip olacak. Ekranın ise 320-330 PPI olacağını iddia ediyor. Kuo, genellikle doğru tahminler yapıyor. Fakat yeni iPhone’da tek kamera olacağını söylemesi, 3D Touch özelliği ve ekran çözünürlüğü ile ilgili iddiası biraz anlamsız görünüyor. Apple’ın iPhone 7 Plus ve 8 Plus’ta kullandığı çift kameradan ve 3D Touch’tan vazgeçerek aynı fiyata satışa sunacağı bir iPhone modeli, tüketici tarafından iyi karşılanmayacaktır.-->
Kuo, daha önce 650 ile 750 dolarolacağını iddia ettiği yeni iPhone’un fiyatının yeni LCD ekrandan kaynaklı olarak 700-800 dolar olacağını belirtiyor. Eğer cihaz Kuo’nun iddia ettiği özelliklere ve fiyata sahip olursa bu yıl Apple’ın işi zor görünüyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar