Yeni iPhone'lar Büyük Batarya İle Geliyor Yeni iPhone'lar Büyük Batarya İle Geliyor

Yeni iPhone'lar Büyük Batarya İle Geliyor

Apple, bu yılki iPhone modellerinde batarya sorununa el atıyor. Şirket, LGtarafından üretilecek daha büyük piller kullanmayı düşünüyor. Apple, iPhone X‘da sıkıştırılmış sistem kartı kullanarak batarya için yer açmıştı. Bu sayede iPhone X, iPhone 8Plus‘tan boyut olarak daha küçükolmasına rağmen 2716 mAh gücünde bir pile sahip oldu. Analist Ming-Chi Kuo, iPhone XI/iPhone Xs olarak adlandırılan 5.8 inçlik iPhone modelinde iki hücreli 3000 mAh kapasiteli bir pil kullanılacağını iddia ediyor.

Ona göre iPhone Xs/XI Plus modelinde ise iki hücreli 3400 mAh kapasiteli pil kullanılacak. 6.5 inçlik iPhone modelinin potansiyel ekran tedarikçisi olan LG’nin batarya üretimi için de tercih edilmesi muhtemel. Apple, yeni iPhone modelleri ile birlikte AR uygulamalarına daha fazla ağırlık vereceği için kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak adına daha büyük pillerkullanması gerekecek.


iPhone 9, olarak adlandırılan 6.1 inçlikLCD modelde ise dikdörtgen pil kullanılacak. Ming-Chi Kuo, LCD ekranlı modelin standart bir pil ile geleceğini, bu modelde sıkıştırılmış sistem kartı kullanılmayacağını iddia ediyor. iPhone 9’un 2950 mAh’lik bir pile sahip olacağı tahmin ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar