General Mobile GM 8 Go Ortaya Çıktı

General Mobile GM 8 Go Ortaya Çıktı

Akıllı telefon piyasasında oldukça ortalarda kalan General Mobile düşük performanslı akıllı telefonu General Mobile GM 8 Go'yu ortaya çıkardı. Özellikle 1 GB RAM veya daha düşük giriş seviyesi cihazlar için tasarlanan Android Go, üreticilere çok düşük fiyatlı telefonlar için istikrarlı, güzel ve kullanımı kolay bir yazılım deneyimi sunuyor.


Android Go, Android Oreo deneyiminin tamamının zayıf ve daha az kaynak ağırlıklı bir sürümüdür. Google, Gmail, Chrome, Haritalar ve Google Play Store'un da bulunduğu en popüler uygulamaların Go sürümlerini yavaş yavaş serbest bırakıyor.

Google ayrıca, Google Asistan'ı,yalnızca insanların seslerini kullanarak hızlı bir şekilde mesaj gönderme, arama yapma, alarm ayarlama ve daha pek çok şeyi gerçekleştirme olanağı sağlayan Go sürümüne uyumlu hale getirdi. Bununla birlikte, Google Asistan şu anda yalnızca sekiz dille çalıştığı için Android Go'nun geliştirildiği ülkelerdeki kullanıcılar, uygulama kendi ana dilini desteklemeden önce biraz beklemeleri gerekebilir.

General Mobile GM 8 Go, fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, öncelikle plastikten yapılmış oldukça mütevazi bir cihaz olacak. Kaynağa göre, 1.440 x 720 çözünürlük ve 320 ppi piksel yoğunluğuna sahip 5.03-inç 18: 9 LCD ekrana sahip olacak. Telefon, 1 GB RAM destekli MediaTek 6739 işlemci ile güçlendirilecek. Ayrıca 16 GB depolama alanı, 3.500 mAh pil, 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera da olacak.

GM 8 Go aynı zamanda arka tarafa monte edilen parmak izi sensörü, 3.5 mm kulaklık girişi, alt kısımda hoparlör ve Android 8.1 Oreo (Go edition) ile çalışacak.

GM 8 Go, duyurulacak ilk Android Go telefonu değil. Micromax, Ocak ayında ilk Android Go telefonu Bharat Go'yu açıkladı. Ancak şirket, cihazın özelliklerini veya görüntülerini yayınlamadı. Aslında, akıllı telefonun Ocak 2018'in sonuna kadar Hindistan'da piyasaya çıkması gerekiyordu, ancak henüz gerçekleşmemiş gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar