Huawei P20 Artık Resmi

Huawei P20 Artık Resmi

Önümüzdeki günlerde Mobil Dünya Kongresi (WMC) düzenlenecek etkinliğe katılacak olan Huawei bu ekinlikte yeni modellerini tanıtmayacak. Yeni nesil P serisi amiral gemileri, Nisan ayında Avrupa'da yapılacak özel bir tanıtım etkinliğiyle duyurulacağı söyleniyor. 

Yaklaşık bir hafta önce güvenilir sızıntı kaynağı Roland Quandt, önümüzdeki Huawei P20, P20 Plus ve P20 Lite kodlarının sırasıyla Emily, Charlotte ve Anne olarak kodlandığını açıkladı. Bugün, Anne modelinin FCC onayı ile boyutları ve bazı özellik bilgileri ortaya çıktı.

FCC ID QISANE-LX1 listesine göre, Huawei P20 Lite model numarası ANE-LX1'e sahip. Telefon, 19: 9 en-boy oranı ve 1080 x 2280 piksel ekran çözünürlüğünü destekliyor. Bu, P20 Lite'ın bir iPhone X benzeri çentik ile geleceğini gösteriyor. Düşük özellikli P20 Lite böyle bir tasarımla gelecek olursa, Huawei P20 ve P20 Plus akıllı telefonların aynı görünüşte olma ihtimali de yüksek.

Huawei P20 Lite'ın FCC listesi, telefonun 148 x 70mm boyutlarında olduğunu ortaya koydu. Telefon,143.6 x 70.9 mm ölçülerindeki iPhone X’e göre biraz daha uzun. Bu, telefonun 6 inçlik bir ekrana sahip olabileceğini düşündürüyor. Akıllı telefonun arka tarafında, Leica tarafından geliştirilmiş ve dikey olarak konumlandırılmış üçlü bir kamera kurulumu bulunuyor. Ayrıca Android 8.0 Oreo üzerinde çalıştığı ve 18W şarj desteği ile 2,900mAh pile sahip olduğu görülüyor. FCC listesinde açıklanan diğer özellikler, microSD kartı, çift SIM ve Wi-Fi 802.11n için destek.
Söylentilere göre yaklaşmakta olan P20 serisi, iPhone X gibi 3D yüz tanıma özelliğine sahip olacak. Dolayısıyla, P20 Lite ve diğer P serilerinde parmak izi tarayıcı bulunmama olasılığı var. Amiral gemisi P serisi telefonlarda Kirin 970 yonga seti ve 6 GB RAM özelliği olduğu söyleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar