Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact'ın Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact'ın Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Sony yeni modelleri olacak olan Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact fiyatı ve özellikleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu modellerin önümüzdeki günlerde tanıtılma sı beklenen Samsung Galaxy S9 ve S9+'dan daha az olacağı tahmin ediliyor. Yakın zamanda tanıtılacak olan bu iki cihazın Corning Gorilla Glass 5 koruması ile 18:9 en boy oranıyla 5.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olduğu söyleniyor. Beklendiği gibi, telefon bir Qualcomm Snapdragon 845 işlemci, 4GB RAM ve 64GB dahili bellek ile donatılmış olacak.

Biraz daha ucuz ve çok daha küçük model olan Xperia XZ2 Compact,kasa altında benzer bir donanıma sahip olacak ancak, FHD+ çözünürlüğüne sahip 5 inçlik bir ekran ile gelecek. Ayrıca, Sony'nin Xperia akıllı telefonunda 3.5mm ses çıkışı bulunmuyor. Boyut haricinde tasarım olarak bu iki telefon çok farklı görünmüyor. Xperia XZ2 Compact modelinin 599 € veya 740 $ olacağı söyleniyor. 
Fiyat açısından, Xperia XZ2'nin 799€ veya 987$ karşılığında maliyeti olacak. Her iki Xperia telefonun da 6 Mart'ta satışa çıkması bekleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar