HTC U12 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

HTC U12 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

HTC, geçtiğimiz sene ürettiği U11 modelinin devamı olan U12 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. MWC 2018’i sessiz geçiren marka, HTC U12 modelinin özellikleri konusunda titiz davranıyor. Ortaya çıkan bilgiler ise telefonun 2018 yılındaki en güçlü modeller arasında olacağını işaret ediyor.

HTC modelleri hakkında isabetli sızıntılar paylaşan LlabTooFeR, yeni detayları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Twitter hesabından yaptığı son paylaşım, HTC U12 modelinde Snapdragon 845 işlemcisinin kullanılacağını ve 5.99 QHD+ ekranla geleceğini işaret ediyor.

6 GB RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolamanın olacağını belirten LlabTooFeR, böylece modelin farklı sürümlerinin olabileceğine de işaret etmiş oldu. 12 Megapiksel ve 16 Megapiksellik Sony IMX3xx sensörlü çift kamera modelde yer alacak.

8 Megapiksel ön kamerayla geleceği bilgisi ortaya çıkan 3420 mAh batarya, suya ve toza karşı dayanıklılık için IP68 sertifikası ve rakiplerinin gerisinde kalmamak adına geliştirilmiş HTC yüz tanıma teknolojisiyle gelecek.

U11 modelinden bu yana sıkılabilir telefon tanımını hayatımıza sokan HTC bunu Edge Sense 2.0 ile bir üst seviyeye taşıyacak. Android 8.0 üzerinde çalışan Sense 10 arayüzüyle gelecek olan modelin Nisan ayında tanıtılması bekleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar