O Ülkede Huawei Satışı Durduruldu O Ülkede Huawei Satışı Durduruldu

O Ülkede Huawei Satışı Durduruldu

Çin ve ABD arasında yaşanan rekabet zaman zaman farklı boyutlara ulaşıyor. Geçtiğimiz aylarda ABD hükümetinin yurtdışında bulunan askeri üslerde Huawei marka ağ cihazlarının kullanımını yasaklaması beraberinde farklı tartışmaları da getirmişti.

Benzer bir durum şimdi de teknoloji zinciri Best Buy ile Huaweiarasında yaşanıyor. Reuters'in haberine göre Best Buy önümüzdeki haftalarda ABD'deki mağazalarında Huawei marka akıllı telefon satışlarını durduracak. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da yayına yakın kaynaklara göre devletler arasında yaşanan gerilimin bir sonucu.

konuyla ilgili olarak Best Buy kaynakları yorum yapmazken, Huaweitarafı ise Best Buy'ın kendileri için önemli bir iş ortağı olduğunu söylemekle yetindi.

Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Huawei, özellikle ağ teknolojileri ve baz istasyonları gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Türkiye'de de baz istasyonları ile faaliyet gösterin firma, operatörlerle çalışıyor. Son yıllarda akıllı telefon pazarına giriş de yapan şirketin biri Huawei diğeri Honor olmak üzere iki büyük markası bulunuyor. Huawei markası daha çok premium modelleri barındırırken Honor markası ise uygun fiyatlı akıllı telefon modelleriyle biliniyor.


HTC Desire 12 ve Desire 12+ Tanıtımı Yapıldı

Yorum Gönder

0 Yorumlar